postup:
Z 200 ml mléka, půl lžičky cukru a droždí si připravíme kvásek. Přisypeme troškou polohrubé mouky a promícháme, necháme kynout alespoň 10 min. Do zbylé prosáté mouky dáme sůl, cukr, promícháme, přidáme kvásek, žloutky, smetanu, rum, zbylé mléko zamíchat – bude to dost řídké, ale hnětením nabude trošku jinou konzistenci.

Zpracujeme těsto / už nepřilévat žádné mléko, pokud dodržíme uvedená množství / Budete ho mít řidší, nebojte se. Vařečkou se pěkně uhněte a krásně nakyne ad omést ho vařečkou jemně pomoučníme – přikryjeme utěrkou a necháme na teplejším místě nakynout min. 1 hod., I hodinu a půl a máme nakynuté těsto.

Z mísy ho doslova „vytahuji“ – je jako pavučina – která se mi lepí i na ruce, ale nevadí. na pomoučeném vále ho posypeme ještě svrchu, jen trošku – mezi prsty, převrátím takto by měla vypadat konzistence cesta – je vláčné – v žádném případě nesmí být tuhé, rozdělíme na poloviny a druhou necháme ještě v míse kynout jemně poprášit moukou, vyválet na tloušťku 0 , 5 cm.

Těsto se nelepí, vykrajujeme kolečka naolejovaným sklenicí (do těsta můžete udělat i jamku). Je dobré nechat kynout chvíli na pracovní desce

Do mísy si dám na spodek papírové ubrousky.

Přejeme vám dobrou chuť! 🙂

Zdroj:Dobrenoviny.sk